Tuesday, November 14, 2017

mother!

Mulle meeldib, kui leian juhuslikult mõne kutsuva filmi, selmet ise tundide viisi otsida, edutult enamasti. Nii et kui ma Merje kogemust lugesin, läksin kohe Coca-Cola Plaza lehele pileteid ostma. Tundus selline parajalt katkine film, mille kohta ma siiani midagi kuulnud polnud. Samas Jennifer Lawrence'i nägemine pani alateadvuslikult ootama midagi võrdlemisi leebet ja hollivuudilikku.

Mul on tagantjärgi veidi kahju, et loetud blogipostitus oli juba eelloo rääkinud ning omajagu eelarvamuse tekitanud. Põnevam oleks ise avastada olnud. 

Aga noh, selleks, mis viimased pool tundi filmist toimus, ma polnud ikka kohe üldse valmis. Nii üle võlli, nii katkine ja samas kõik täiesti igati legitiimne. Aga see viimase poole tunni emotsioonide roller coaster oli nii kurnav, et ma olin saalist välja kõndides täiesti vait ja ei teadnud, kas hakata naerma või nutma. Duc ütles, et temale tavaliselt sellised filmid ei istu, aga see oli õigustatult vigane ja samas paras peegelpilt meie maailmast. Aga no kurat, nii piinlik on inimene olla ju.

Igatahes - nagu mul tavaks saanud on - soovitan neile, kellele meeldivad katkised filmid ja emotsioaalne raputamine. Kunsti ja sümbolismi osas peaks ka päris kõrge tolerants olema. Muidu olete nagu üks meesterahvas minust kaks istet edasi keset filmi valjult: ''what the fuck?''

Aa, mul siiani kripeldab - mida see kollane pulber sümboliseeris?

3 comments:

 1. Ma JUST teen plaane, et seda nädalavahetusel vaatama minna! Väga ootan.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tahaks öelda, et loodan, et 'meeldib', aga see on selle filmi juures kuidagi vale sõna. Loodan, et kõditab :D

   Ma julgen seda filmi soovitada, aga siiani on miski, mis mind ka närvi ajab või häirib, ju ma pean võtma aja selle üle pikemalt mõelda. Kui Sulle Black Swan'i stiil näiteks sobis, siis peaks klappima.

   Delete
 2. Black Swan on üks mu suuri lemmikuid, seetõttu on ootused ka tänasele filmielamusele üpris kõrged :D

  ReplyDelete